jogurtowa pasta z bobu i mięty

Całe życie żyłam w przekonaniu, że nie lubię bobu. Pamiętam, że próbowałam go raz, podczas wakacji nad morzem i prawdopodobnie rozczarowana tym, że nie smakuje jak cukierki skreśliłam go z mojego jadłospisu na resztę życia. I prawdopodobnie byłby na mojej czarnej liście jeszcze długo, gdyby nie to, że znalazł się w rozpisce od mojej dietetyczki. Postanowiłam dać bobowi drugą szansę i ku mojemu zaskoczeniu odkryłam, że chyba go jednak uwielbiam.

Z tej historii płynie jeden morał – dawajcie jedzeniu drugą szansę. Jeśli macie smaki z dzieciństwa, których nie znosicie i trzęsie Was na samą myśl to… spróbujcie raz jeszcze, już jako dorośli ludzie. Kto wie, może olśni Was tak, jak mnie z bobem. A wcześniej jeszcze z kilkoma innymi rzeczami (…szynką, oscypkiem, serem smażonym, suszonymi śliwkami…) :)

Ponieważ to moje pierwsze podejście do bobu, postawiłam na prostotę. Teraz, gdy już wiem “jak go ugryźć” mogę szaleć! :)

Przepis polecany dla osób z insulinoopornością

jogurtowa pasta z bobu i mięty


Składniki:

  • 250 g bobu
  • 50 g gęstego jogurtu
  • 1 jajko
  • 1 garść świeżej mięty
  • sól
  • pieprz

Bób gotujemy około 10 minut, aż z mięknie. Zalewamy zimną wodą, lekko studzimy, a następnie obieramy i przekładamy do malaksera.
W międzyczasie gotujemy jajko (najlepiej na półtwardo). Obieramy i dodajemy do bobu razem z jogurtem i miętą. Dodajemy szczyptę soli i pieprzu i całość miksujemy aż do uzyskania gładkiej pasty. W razie konieczności przyprawiamy do smaku.

Podajemy z pełnoziarnistym pieczywem.

Ciągłego odkrywania nowych smaków życzy gruszka z fartuszka! :)

Przepis przygotowany w ramach diety obowiązującej mnie podczas projektu “Gruszka się (znowu) odchudza”, za aprobatą dietetyka – Urszuli Skrzypczak.

Bez tytułuUrszula Skrzypczak – Dietetyk
Z wykształcenia biotechnolog ze stopniem naukowym doktora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej. W marcu 2014 roku odbierała dyplom z zakresu Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Z zamiłowania propagatorka racjonalnego odżywiania. O jedzeniu i jego wpływie na organizm człowieka wie prawie wszystko. Gotowa by pomóc każdemu, kto marzy o pięknej sylwetce i zdrowej diecie.

1420289848_home-128 www.ziarnozdrowia.pl   1420290013_phone8-128 copy+48 695 652 519  1420290916_black_envelope-128 copy kontakt@ziarnozdrowia.pl