o mnie

11326604_448637998638033_1668536829_n

Mam na imię Marysia i śmiało możesz się do mnie tak zwracać – po imieniu. Mieszkam, tworzę i pracuję w krainie pyry z gzikiem i szneki z glancem – Poznaniu.

Słowo pisane lubię niemal równie mocno co placki z jabłkami, dlatego pracuję z nim na co dzień, jako copywriter i community manager. Jestem freelancerem, bo bawi mnie praca w piżamie i nigdzie nie myśli mi się tak dobrze, jak we własnym domu.

Swoją przygodę z kuchnią i blogiem zaczęłam 7 lat temu i jest to historia z gatunku “od zera do bohatera”. 7 lat temu przypalałam wodę na herbatę, a dziś z dumą noszę tytuł pierwszego w Polsce BlogerChefa zdobyty w ogólnopolskim konkursie kulinarnym dla blogerów.

W trakcie tych kilku lat wzięłam udział w kilkudziesięciu warsztatach oraz pokazach kulinarnych i choć umiem już całkiem sporo, to dalej chcę się uczyć!

 

10 sierpnia 2016 na rynku pojawiła się moja pierwsza, własna książka kucharska – “Strączki”!
Wypatruj jej w księgarniach! :) 


maria banach strączki maria banach strączki
 

Dla relaksu gotuję, oglądam amerykańskie seriale, maluję paznokcie na czerwono i dużo marzę. Czasami robię coś z niczego, czasami gram w planszówki, a czasami nie robię nic, choć to ostatnie zdarza mi się bardzo rzadko.

Gdybym mogła mieć moc superbohatera najpewniej byłaby to umiejętność teleportacji z udziałem efekciarskich płomieni i obłoków gęstego dymu.

Fajna jestem.

Jeśli masz ochotę do mnie napisać, na przykład po to, by zaproponować kawę, partię planszówek lub fajną współpracę, zajrzyj do zakładki KONTAKT