batoniki rice krispies

Ten przepis to druga kulinarna pamiątka, jaką przywiozłam ze sobą z pobytu w Kanadzie. Tak prawdę mówiąc przywiozłam ją już za pierwszym razem – 15 lat temu, gdy jako 10-letnie dziecko zachwyciłam się tym słodkim batonikiem, całkowicie niedostępnym w Polsce. W międzyczasie udało mi się go zrobić dwa razy: ze specjalnie przywiezionych mi zza oceanu płatków śniadaniowych Rice Krispies marki Kellogg’s. Tym razem płatki udało mi się kupić na Allegro. Z tego miejsca apeluję do producentów polskich marek płatków śniadaniowych lub importerów płatków Kellogg’sa – CHCEMY RICE KRISPIES W POLSCE. No dobra, ja chcę. Ale wierze, że chętnych będzie więcej. Aha, a jak już o tym mowa, to jednym rzutem poproszę także o COCOA KRISPIES. No i na prawdę nie obraziłabym się, jakby Kellogg’s wprowadził na polski rynek także batoniki Nutri Grains oraz Pop Tarts :)

Anyway – batoniki są pycha i jeśli będziecie mieli jakąś możliwość kupić owe Rice Krispies to warto brać, nie zastanawiać się i robić :) Poniżej podaję Wam klasyczny przepis na Rice Krispies Treats, ale śmiało możecie potraktować go jedynie jako bazę. Wszelkie dodatki mile widziane: czekoladowe groszki, masło orzechowe, suszone owoce, cynamon… co Wam tylko przyjdzie do głowy :)


batoniki rice krispies
 

Składniki (na ok 10 batoników):

- 3 szklanki płatków śniadaniowych Rice Krispies
- 130 g pianek marshmallow
- 25 g masła

W rondelku rozpuszczamy masło, dodajemy pianki i podgrzewamy na małym ogniu, aż pianki całkowicie się rozpuszczą i połącza z masłem. Na koniec do pianek dodajemy płatki Rice Krispies i mieszamy, do połączenia się składników.

Płaskie, prostokątne naczynie wykładamy folią spożywczą, przekładamy do niego masę, wyrównujemy przy pomocy łyżki. Wkładamy do lodówki na przynajmniej godzinę.

Schłodzoną masę wyjmujemy z naczynia, ostrym nożem kroimy na batoniki.

Wam smacznego, a sobie tego, żeby Rice Krispies w końcu pojawiły się na polskim rynku życzy gruszka z fartuszka! :)

  • Matsurika

    A mogą być te batoniki z innymi płatkami niż podane w przepisie? Np. ze zwykłymi kukurydzianymi?