słoneczny koktajl z orientalną nutą

Jednym z moich postanowień dotyczących odchudzania są owocowe śniadania. Nie codziennie, ale przynajmniej dość często. Do moich ulubionych form ich przyswajania należą koktajle bo i najeść i napić się nimi da :) A przy okazji zmiksowanie kilku owoców ze sobą daje zawsze nowy smak, więc nie można się znudzić. Przygotujcie się więc, że przepisów na różnego rodzaju smoothies będzie to więcej! Na dobry początek jednak słoneczny koktajl we wściekle pomarańczowym kolorze z lekką orientalną nutą :)

słoneczny koktajl z orientalną nutą

Składniki: (na 2 porcje)
- 1 mango
- 1 pomarańcza
- 2 brzoskwinie
- 100-150 ml soku marchwiowego
- 1/2 łyżeczki imbiru
- 1/2 łyżeczki kardamonu

Mango i brzoskwinie obieramy, pozbawiamy pestek, kroimy na mniejsze części i przekładamy do blendera. Pomarańczę filetujemy, cząstki dodajemy do blendera, a z resztek wyciskamy maksymalną ilość soku. Dodajemy sok z pomarańczy i przyprawy. Całość miksujemy, aż do uzyskania gładkiej, jednolitej konsystencji. W razie konieczności dodajemy więcej soku marchwiowego.

Owocowych poranków życzy gruszka z fartuszka! :)

Taste of the sunny orient smoothie
Ingredients: (serves 2)
- 1 mango
- 1 orange
- 2 peaches
- 100-150 ml carrot juice
- 1/2 tsp ginger
- 1/2 tsp cardamom

Peel mango and peaches, remove the stones and chop the fruit into smaller pieces. Transfer to blender. Supreme an orange, add membrane-free wedges to the blender. Pour in carrot juice and add spices. Blend all together until smooth. Feel free to add in some more carrot juice if necessary.