łosoś na parze w miodowej glazurze czosnkowo-limonkowej

Jednym z moich większych dietetycznych odkryć jest parowar. Niby wiedziałam, że coś takiego istnieje (mało tego, miałam nawet jeden w szafie), ale jakoś nieustannie obchodziłam go szerokim łukiem, podświadomie myśląc o tym, że dania z parowaru na pewno są mdłe i bez smaku. Ale przyszła pora i na mnie – zgodnie z zaleceniami diety musiałam przerzucić się na przygotowywanie potraw tą metodą. Wystarczyły trzy tygodnie, a ja już jestem w parowarze zakochana :)

Jeszcze nie tak dawno kawałek łososia na pewno wrzuciłabym na patelnię. Dziś z pełnym przekonaniem polecam Wam wersję z parowaru. Ryba przygotowywana na parze jest delikatniejsza, smaczniejsza, bardziej soczysta. Oczywiście jak się uprzecie, to możecie w ten sam sposób przygotować łososia z patelni – ta marynata jest absolutnie doskonała! :)

łosoś na parze w miodowej glazurze czosnkowo-limonkowej

Składniki:
- 100 g łososia
- 1 łyżeczka sosu sojowego
- 1 płaska łyżeczka miodu
- 1 łyżeczka soku z limonki
- 1 łyżeczka oliwy czosnkowej (lub zwykłej oliwy z dodatkiem 1/2 ząbka czosnku)
- szczypta pieprzu

Wszystkie składniki marynaty mieszamy razem. Przy pomocy pędzelka smarujemy marynatą rybę i wkładamy do parowaru na 15 minut. Pod koniec gotowania (na około 3 minut przed końcem) smarujemy rybę raz jeszcze marynatą. Podajemy na ciepło (u mnie z gotowanymi warzywami i makaronem pełnoziarnistym).

Pysznego parowania życzy gruszka z fartuszka!

Przepis przygotowany w ramach diety obowiązującej mnie podczas projektu “Gruszka się (znowu) odchudza”, za aprobatą dietetyka – Urszuli Skrzypczak.

Bez tytułuUrszula Skrzypczak – Dietetyk
Z wykształcenia biotechnolog ze stopniem naukowym doktora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej. W marcu 2014 roku odbierała dyplom z zakresu Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Z zamiłowania propagatorka racjonalnego odżywiania. O jedzeniu i jego wpływie na organizm człowieka wie prawie wszystko. Gotowa by pomóc każdemu, kto marzy o pięknej sylwetce i zdrowej diecie.

1420289848_home-128 www.ziarnozdrowia.pl   1420290013_phone8-128 copy+48 695 652 519  1420290916_black_envelope-128 copy kontakt@ziarnozdrowia.pl

  • Ala

    Przepyszny!