DIY – wielkanocne świeczki w skorupkach

Jeśli szukacie pomysłu na wielkanocną ozdobę “last minute” to jeszcze zdążycie zrobić te urocze świeczuszki w skorupkach od jajek. Jedyne czego potrzebujecie to czyste skorupki (a tych podczas wielkanocnego gotowania pod dostatkiem), stare świeczki (to z nich możecie wziąć także potrzebne knoty) i trochę wykałaczek. Chwila moment i gotowe :)

easter eggshells candles text

Klasycznie już – tutorial graficzny po angielsku, ale pod spodem znajdziecie dokładną instrukcję i kilka wskazówek w języku polskim :)

easter candles


Potrzebne będą:
- skorupki od jajek
- wykałaczki
- stary, nieużywany rondelek (najlepiej malutki i z dzióbkiem)
- stare świeczki (najlepiej białe lub w pastelowych kolorach)
- knoty (te możecie wziąć właśnie ze starych świeczek, jeśli są wystarczająco długie lub możecie kupić nowe)

Na początek krótka instrukcja jak wyczyścić skorupki jajek: Wkładamy je do miski, zalewamy gorącą wodą z łyżką soli i odstawiamy. Gdy woda ostygnie płuczemy skorupki, pozbywając się resztek błonek z wnętrza, a następnie osuszamy papierowym ręcznikiem.

Knoty zawijamy wokół wykałaczek w taki sposób, by wykałaczka opierała się na krawędziach skorupki, a dolna część knota dotykała jej dna. Umieszczamy je wewnątrz skorupek, jak najbardziej na środku.

Pokruszone świeczki wkładamy do rondelka. Podgrzewamy na bardzo małym ogniu, aż wosk się rozpuści. Gorący wosk wlewamy do skorupek i odstawiamy na około godzinę.

Gdy wosk stwardnieje, odcinamy górną część knota, mniej więcej na wysokości brzegów skorupki. Gotowe! Teraz możemy już zapalać nasze świeczki i cieszyć się piękną dekoracją na świątecznym stole :)

Wesołych świąt życzy gruszka z fartuszka! :)

  • Heidi

    Mega! <3