DIY – krwawe kieliszki

Halloweenowa propozycja raczej dla dorosłych – bo nie dość, że krwawo, to w dodatku mowa o kieliszkach, a o te na dziecięcym party raczej trudno. Tak więc drodzy dorośli, którzy lubicie w halloween bawić się jak dzieci, co powiecie na drinki serwowane w zakrwawionym szkle? :) Nie musicie się jednak obawiać metalicznego posmaku w ustach, bo sztuczna krew mojego autorstwa jest słodka jak cukierek. Prawdę mówiąc można nawet powiedzieć, że po prostu… jest cukierkiem :)

krwawe kieliszki

Składniki:
- 100 g cukru pudru
- 50 ml syropu daktylowego - to on nadaje czerwony kolor
- 20 ml wody

Potrzebny sprzęt:
- niezbyt szeroki rondelek
- łyżka
- kieliszki

Do rondelka wkładamy wszystkie składniki i mieszamy je łyżką. Następnie podgrzewamy na małym ogniu (od czasu do czasu można zamieszać), aż mikstura zacznie się gwałtownie pienić. Wówczas zdejmujemy rondelek z ognia.

Miksturę należy teraz obserwować. Uwaga! Jeśli na powierzchni płynnego jeszcze karmelu utworzyła się biała pianka warto przy pomocy łyżeczki usunąć jej nadmiar, inaczej "krew" nie będzie klarowna. Gdy tylko zacznie gęstnieć i zastygać wkładamy do niej brzeg kieliszka, delikatnie zanurzamy, szybkim ruchem wyciągamy i odwracamy kieliszek, by "krew" ściekła po brzegach.

Odstawiamy do zastygnięcia.

Udanego halloween życzy gruszka z fartuszka! :)