50 (totalnie randomowych) faktów o mnie. Z nutą abstrakcji.

Nie często przyłączam się do takich zabaw, ale tyle osób już publikowało swoje posty w ramach akcji #50faktówomnie, że pozazdrościłam i też mi się zachciało odrobiny ekshibicjonizmu. Obiecałam sobie nie wrzucać tu punktów z serii “ulubiony kolor” czy “mam pieprzyk na lewej nodze”. Zamiast tego chciałam sprzedać Wam trochę wiedzy o mnie, o której zwykle głośno nie mówię i której nie da się zobaczyć gołym okiem. A potem sprawdzić z jak wieloma punktami się identyfikujecie. Nie obstawiałabym że z kimś będę mieć choćby 10 wspólnych podpunktów – na tym świecie nie ma miejsca dla dwóch takich samych dziwaków :) No ale kto wie? :)

marysia

Dobra, koniec tych wstępów, jedziem! :)

1. Boję się klaunów, a horrory z klaunami w roli głównej to dla mnie gatunek filmowy, który powinien być zabroniony

2. Nawet lekkie uderzenie po głowie może doprowadzić mnie do histerycznego płaczu (jeśli uderzę się o coś) lub szaleńczej furii (jeśli uderzy mnie ktoś)

3. Gdy mam zły dzień zawijam się w koc jak w burito i potrafię przeleżeć tak cały dzień. Nawet nazywam to moim „burito day”.

4. Moje koty kocham jak własne dzieci i gdy się do nich zwracam, mówię o sobie per „mamusia”.

5. Lubię szowinistyczne żarty (czasami próbuję udawać nimi oburzoną, ale kiepsko mi wychodzi ukrywanie śmiechu). Mój ulubiony to: “Dlaczego kobiety chodzą na obcasach, malują się i perfumują? Bo są małe, brzydkie i śmierdzą.

6. Gdybym mogła wybrać czasy i miejsce, w jakich chciałabym żyć, to chciałabym żyć w USA w latach 70-tych. Ewentualnie chciałabym być XVII-wiecznym piratem na Karaibach.

7. Ściszam muzykę, gdy… chcę coś lepiej widzieć. Dlatego np. nigdy nie obrabiam zdjęć w photoshopie przy włączonej muzyce.

8. Jak byłam mała, mój tata bardzo często bawił się słowami, celowo przekręcając w zabawny sposób przysłowia. Do dziś czasami zdarza mi się użyć jego zmienionej wersji przysłowia, będąc pewną, że tak powinno ono brzmieć. Mężczyzna wielokrotnie dostawał ataków spazmatycznego śmiechu, gdy raczyłam go tekstem w stylu „Złej baletnicy to i majtki przeszkadzają” lub ”Kombinujesz jak koń pod szafą”.

9. Kocham wodę i mogę siedzieć w niej godzinami (od wanny, przez baseny, po morza i oceany), ale nienawidzę chlapania wodą. Nerwowo więc reaguję na pluskające się towarzystwo w zbiornikach wodnych, a w Dyngusa nie wychodzę z domu nawet na krok.

10. Za idealny „comfort food” uważam bułkę z serem i kakao.

11. Nie piję dużo alkoholu, bo gdy jestem pijana włącza mi się mania prześladowcza i jestem wtedy ABSOLUTNIE PEWNA, że wszyscy rozmawiają właśnie o mnie.

12. Jeśli kogoś lubię, bardzo szybko (nieświadomie) przejmuję jego akcent i powiedzonka. Jeśli więc złapiesz mnie kiedyś na tym, że mówię tak jak Ty, to wcale nie znaczy, że cię przedrzeźniam, ale że darzę Cię dużą sympatią.

13. Gdy byłam dzieckiem, byłam ogromnym niejadkiem. Uważam to za zabawny fakt, w kontekście mojej dzisiejszej nadwagi i tego, że bloguję o jedzeniu.

14. Czekając np. na autobus, odliczam w myślach od przypadkowej liczby do zera. Jeśli nie nadjedzie, aż doliczę do końca, zaczynam od nowa.

15. Nie pamiętam żadnych numerów telefonów oprócz własnego oraz… domowych telefonów moich koleżanek z podstawówki.

16. Ryczę na filmach i… niektórych reklamach. Szczególnie tych z kampanii społecznych.

17. Notorycznie też zasypiam na filmach. Jeśli film zaczyna się po 21 nie ma szans, żebym obejrzała go do końca, choćby nie wiem jak był ciekawy. Z tymi o 20 czasami (ale też nie zawsze) się udaje.

18. Jeśli nie planuję wychodzić z domu, spędzam calusieńki dzień w piżamie. Uważam, że to najwygodniejszy strój „po domu”

19. Słoń nadepnął mi na ucho – nie potrafię śpiewać, tańczyć, ani grać na żadnym instrumencie i nie znam się na muzyce.

20. Boję się prądu, a jak na złość notorycznie się „elektryzuję” i czego nie dotknę to mnie „kopie”. Wyrobiłam sobie dziwny odruch łapania metalowych przedmiotów takich jak np. klamki czy poręcze przez rękaw od bluzy.

21. Mam strasznie słabą pamięć do wielu rzeczy – nie pamiętam fabuły filmu oglądanego kilka dni wcześniej, nie zapamiętuję imion poznanych ludzi, tytułów i wykonawców (nawet ulubionych) piosenek, nie znam nazw moich kosmetyków, lekarstw, ani innych otaczających mnie przedmiotów Nie pamiętam gdzie odłożyłam rzeczy i notorycznie zapominam odpisać na sms-y jeśli nie zrobiłam tego od razu.

22. Nie znoszę załatwiać spraw przez telefon (nawet zamówienie pizzy to dla mnie problem). Lubię rozmawiać albo w cztery oczy, albo poprzez wymianę korespondencji.

23. Gdy jadę w jakieś nowe miejsce, w którym muszę coś lub zrobić (np. urząd, weterynarz, pływalnia) zawsze proszę, żeby ktoś poszedł ze mną. Jeśli jednak muszę iść sama to zawsze się tym bardzo stresuję. Za drugim razem idę już tam na totalnym luzie.

24. Totalnie paraliżuje mnie myśl o tym, że mogłabym skrzywdzić jakieś zwierze. Gdy przypadkiem zrobiłam jakąś krzywdę któremuś z moich kotów, godzinami płakałam i przepraszałam go. Gdy wiele lat temu zdechł nasz pies (nie z mojej winy oczywiście), płakałam bity tydzień obwiniając się za jego śmierć.

25. Uwielbiam jeść żółty ser z miodem.

26. Gdy jestem sama w domu, nigdy nie słucham muzyki na słuchawkach – muszę mieć pełną kontrolę nad dźwiękami w domu i gdy nie słyszę co się dzieje, robię się niespokojna. Z tego samego powodu nie słucham też głośno muzyki będąc w ruchliwym mieście.

27. W dowodzie mam wpisane 170 cm wzrostu, choć tak na prawdę mam zaledwie 164 – taki kurdupel ze mnie. W dodatku nie wiem dlaczego – nigdy nie aspirowałam do takiego wzrostu więc raczej nie ma opcji, żebym sama taką liczbę podała. Podejrzewam, że wpisała to urzędniczka, która wypełniała mój wniosek – to podejrzenie to stąd, że ta sama pani kłóciła się ze mną na temat mojego koloru oczu „bo przecież ona widzi, że one są szare” a nie niebieskie, jak przez całe życie uważałam ja.

28. Uwielbiam surowe banany, ale nie lubię większości rzeczy „o smaku” bananowym. Odwrotnie jest z wiśniami – uwielbiam wszystko co wiśniowe, ale wiśnie takie prosto z drzewa zupełnie do mnie nie przemawiają.

29. Nie lubię dzieci (i aż boję się pomyśleć ilu osobom narażę się tym wyznaniem :)). Co więcej nie potrafię się z dziećmi obchodzić, ani z nimi rozmawiać. Instynkt macierzyński to dla mnie rzecz z gatunku sci-fi.

30. Jestem absolutnie beznadziejna w podtrzymywaniu tzw „small talk’ów”. Przez to moje rozmowy z nieznajomymi bywają nadzwyczaj krępujące przez zapadającą co chwilę ciszę. Potem zawsze się na siebie wściekam, jak pomyślę jak złe wrażeniem musiałam zrobić.

31. Bardzo lubię pobieranie krwi. Chciałabym być honorowym krwiodawcą, ale niestety mam zbyt cienkie i mało widoczne żyli i wielokrotnie odmawiano mi z tego powodu wkłucia się w ramię.

32. Uwielbiam podróżowanie (samo w sobie czyli np. latanie samolotem, jazdę pociągiem) i spanie w hotelach.

33. Zdarza mi się mylić sny z rzeczywistością. Bywam przekonana, że coś wydarzyło się na prawdę i zajmuje mi dłuższą chwilę uświadomienie sobie, że był to tylko sen.

34. Skrycie marzę o tym, żeby być tak obrzydliwie bogatą, żeby nie musieć już nigdy pracować.

35. Brzydzę się stóp i obciętych paznokci.

36. Gdy się nudzę to sprzątam. Odłączcie mi Internet, a mój dom zacznie lśnić czystością.

37. Ze wszystkich prac domowych najbardziej nienawidzę mycia naczyń. Nie wyobrażam sobie życia bez zmywarki, ale jej ładowanie również nie należy do moich ulubionych czynności.

38. Nałogowo oglądam seriale. Wiem, że w dzisiejszych czasach to niby nic nadzwyczajnego, ale u mnie jest to prawdziwy nałóg. Od paru dni jestem w żałobie po zamkniętym iitv.info :(

39. Uważam się za zbyt poukładaną osobę i w duchu żałuję, że przez wrodzoną ostrożność nie popełniłam jeszcze żadnej błędnej decyzji, z której mogłaby być dobra historia do opowiadania na starość.

40. Strasznie bazgrolę i zawsze zazdrościłam ludziom z ładnym pismem.

41. Jestem osobą bardzo tolerancyjną i raczej nie mam żadnych uprzedzeń. Jedyne czego nie toleruję to ludzkiej głupoty.

42. Raczej nie kręcą mnie typowo babskie rozrywki, ale wśród moich „guilty pleasures” jest oglądanie seriali typu Gilmore Girls czy Hart of Dixie oraz kupowanie lakierów do paznokci.

43. Przez bloga czasami bywam nazywana „Gruszką”, ale nie licząc tego, to nigdy w życiu nie miałam przezwiska / ksywki (a zawsze chciałam mieć)

44. Jestem choleryczką – błyskawicznie się denerwuję, ale też błyskawicznie uspokajam. Nie chowam długo urazy i szybko się godzę.

45. Układanie puzzli mnie uspokaja, ale nie robiłam tego od lat. Przez koty raczej długo jeszcze nie poukładam.

46. W rozmowach z Mężczyzną często posługujemy się angielskimi zwrotami, cytatami z filmów i hasłami z memów. Czasami się zapominam i używam ich także w rozmowach z innymi, a tedy ludzie dziwnie na mnie patrzą, bo nie kumają czemu nagle zaczęłam mówić po angielsku i o co mi właściwie chodzi. Dodam, że nie mówię po angielsku zbyt dobrze ;)

47. Jestem zagorzałym wrogiem śniegu. Toleruję go wtedy, gdy ja siedzę przy kominku i popijam grzane wino, a śnieg oddzielony jest ode mnie szybą. Bardzo chętnie zamieszkałabym w miejscu, gdzie śnieg nigdy nie pada.

48. Kiepsko mi wychodzi śmianie się z samej siebie. Pracuję nad tym, ale prawda jest taka, że mam bardzo niewielki dystans do siebie. Tzn nie mam nic przeciwko skierowanym w moją stronę żartom i złośliwym docinkom, ale już np. gdy zrobię coś wybitnie głupiego (np. palnę coś w towarzystwie lub wyrżnę się publicznie) to większe prawdopodobieństwo jest, że się rozpłaczę, niż że uznam to za zabawne.

49. W moim rodzinnym domu mieliśmy politykę otwartych drzwi – goście wpadali do nas bez zapowiedzi i o dowolnej godzinie. Dziś strasznie ubolewam nad tym, że już nikt nie wpada do mnie z zaskoczenia, a wszystkie wizyty trzeba umawiać ze stosownym wyprzedzeniem, bo inaczej “nie wypada”.

50. Stworzenie tej listy zajęło mi ponad tydzień. Nie jest jednak łatwo wypisać 50 przypadkowych rzeczy na swój temat, a jednocześnie nie zanudzić czytających. Udało mi się? Ktoś przebił się przez całe 50 punktów? ;)

 • Udało się :P
  Mam dokładnie to samo ze słuchawkami i rozmowami przez telefon. Najgorszy dzień w pracy? Ten w którym musiałam wydzwaniać po urzędach i pytać czy się koncesja sieci sklepów firmy w której pracowałam nie kończy… (;
  Pocieszenie jest takie, ze dużo ludzi również tego nie lubi robić.

 • pingu

  powiem Ci, że jak czytałam tę listę to część punktów jest dokładnie taka sama u mnie. Szczególnie mi się rzuciły 22 i 30, no dosłownie 100% ja :D
  a reszta, która się powtórzyła, to:1, 2, 3, 5, 12, 15, 17, 18, 21, 23, 24, 26, 29, 34, 36, 38, 42, 46 :D widzisz? nie jesteś takim wariatem, za jakiego się masz :*

 • Joanna Kołcun

  Oczywiście, że dotarłam do końca ;)
  Ale najbardziej zabiło mnie zamkniecie iitv :( Ostatnio nic nie oglądam, bo pisanie magisterki wykańcza czasowo… ale przeca już kończę… i gdzie ja teraz będę oglądać seriale? :(

  • Jest takie miejsce na K… ;)

 • chanelotta

  pod osiemnastoma (18) mogę się podpisać z czystym sumieniem ;) na szczęście są punkty których nie przeżyłabym we własnym życiu :D

 • klauni… jesteś oficjalnie moją duchową siostrą :(

 • Wiola W.

  Zawsze sądziłam, że mam pewne cechy, przyzwyczajenia, fobie i “filie”, których nikt na całym świecie ze mną nie dzieli. A tu proszę, mnóstwo z twoich faktów dotyczy także i mnie! :D to bardzo pocieszające, że jednak nie jestem takim samotnym dziwolągiem. :P

  Jedyne, w czym mocno się różnimy to fakt, że ja kocham dzieci (chociaż czasem trochę się ich boję, bo są bardzo szczere i mają własne “lubienia”, których mogę nie rozumieć i… no, wstyd mi czasami w towarzystwie dzieci, że jestem dorosła ^^) i uwielbiam… zmywać. Zazwyczaj jak trzeba pozmywać gary, będę pierwszym (i często jedynym) człowiekiem, który pobiegnie do kuchni. ;-)

 • Szefowa w swojej kuchni ;-)

  Często zawieszam oko na Twoich wpisach, choć nigdy nie komentowałam. ;) Kobieto, na zdjęciu na nocniku wyglądasz dokładnie tak jak teraz, nawet zmarszczek Ci nie przybyło, jakiś sekret wiecznej młodości?! ;)) Musiałam to napisać, bo nigdy nie widziałam osoby, która w życiu dorosłym jest klonem swojej dziecięcej wersji. :D
  Duża część podpunktów podniosła mnie na duchu, bo myślałam, że to tylko moje dziwactwa a wszyscy dookoła są normalni. Jak w słowach piosenki: “mam tak samo jak Ty”. :D
  Pozdrowienia Gruszko i powodzenia w walce z kilogramami – temat mi bliski, wiem doskonale jaki to wysiłek. Jestem z Tobą! :)

  • Kurcze, miałam nadzieję, że trochę to się jednak zmieniłam ;) Brak zmarszczek to geny i to przekazane z obu stron – i od mamy i od taty :)

 • Joanna

  23. odpowiedz.. Myślałam ze tylko ja się stersuję jak mam iść pierwszy raz gdzieś :D

 • Żart od razu przekazałam dalej. Mam przyjaciela, która potrafił do mnie zadzwonić w ciągu dnia “hahahah, mam dla ciebie żart hahaha *tu mówi żart* hahaha, no dobra, to cześć”.
  O piractwie również marzyłam. Za czasów gimnazjlanch jakiś pan próbował mi wcisnąć naukę szybkiego uczenia. Wypytywał mnie o różne rzeczy, między innymi o to kim chciałabym być jak dorosnę. Z najbardziej poważną miną odpowiedziałam, że piratem. Pan zwątpił i powiedział, że pyta poważnie. Ja na to poważnie odpowiadam. Moi rodzice do tej pory śmieją się z jego bezcennej miny.
  Załatwianie rzeczy przez telefon stworzyli jacyś bardzo źli ludzie (możliwe, że ci sami ludzie wymyślili dzieci i stopy).

 • Magdalena Nosal

  Marysiu, od jakiegoś czasu podejrzewałam, że mamy ze sobą wiele wspólnego – teraz wiem to już na pewno. Czy nie zaginęła Ci w dzieciństwie siostra bliźniaczka? ;-)

  • Nic mi na ten temat nie wiadomo ;) Aż tyle wspólnego?

   • Magdalena Nosal

    Myślę, że co najmniej połowę tych faktów mogłabym spokojnie przypisać sobie. ;-)

 • nr 7 i 14 – rozwalasz system! ;o / Agata

 • Ani się nie obejrzałam, a już doszłam do 50 punktu :) Fajnie się czyta takie małe sekreciki, bo wtedy człowiek czuje, że nie jest sam w sowich małych wariactwach. A teraz się ustosunkuje ;). 1 – klauni są straszni. To powinien być zawód zakazany. Co do szowinistycznych żartów (5) to też je uwielbiam, ale to na studiach mnie spaczyli ;). 9, 12, 13, 19, 21, 26, 34,46, 47, 48: Zgadzam się w 100%. 22 jest zawsze kością niezgody między mną, a moim TŻ. Co do 27 to mam wpisane właśnie 164, a prawda jest nieco.. mniejsza :D; w dodatku kłótnia z urzędniczką o kolor oczu to chyba punkt obowiązkowy. W przypadku 29 to nie jesteś sama, a co do 30… Strasznie ich nie znoszę, ale to też dużo zależy od partnera do rozmowy. Na szczęście czasem się trafi jakaś gaduła i wystarczy kiwanie głową. 32? Jeszcze nigdzie nie udało mi się tak dobrze wyspać, jak w (auto)busie! 38 to również moja przypadłość i płaczę za scs pl :(. A 49? Tęsknie za dzieciństwem, kiedy stało się pod blokiem i darło na koleżankę żeby wyszła na pole. Natomiast teraz faktycznie muszę do niej najpierw zadzwonić żeby zapisała sobie w kalendarzu, że widzimy się wtedy-i-wtedy. Chociaż, co ciekawe: w mniejszych miejscowościach polityka “otwartych drzwi” nie zniknęła. I ludzie, którzy mieszkają na wioseczkach faktycznie robią mi naloty, przy czym nie interesuje ich czy jestem w piżamce, czy nie. Ale miastowi – ci są więźniami kalendarza ;)
  Pozdrawiam

 • Paweł Serek

  cudownie lekkie pióro – zazdroszczę ;)
  niektóre punkty przypominają moją żonę :)
  POZDRAWIAM

 • evanka

  Przeczytałam i się nieźle uśmiałam! Pod paroma punktami bym się podpisała, chociaż 10, to by się chyba nie uzbierało. A’propos jedzeniowych dziwactw z miodem w roli głównej: uwielbiam jeść z nim… marchew! Pychota! Żółty ser z miodem, szczególnei kremową goudę, równiez uwielbiam. :D

 • Piotrek

  Ogólnie jestem maniakiem blogów i regularnie odwiedzam ich naprawdę wiele. Kilkukrotnie zatem czytałem już 50 faktów na temat różnych blogerów i zazwyczaj miałem z nimi wspólnych 5-6 rzeczy. Z Tobą pobiłem prawdopodobnie jakiś rekord, gdyż spokojnie mógłbym przypisać sobie jakieś 15 z Twoich faktów.

  Jestem super szczęśliwy, iż wreszcie poznaję kogoś, kto również boi się klaunów, bo zawsze gdy mówię to moim znajomym, reakcja jest tylko jedna – totalne wyśmianie. Twój “burrito day” w moim wykonaniu nazywa się po prostu “burrito of sadness”. Nie będę wymieniał wszystkich, w których się zgadzamy, bo wyszedłby mi niezły poemat, w każdym razie zdecydowanie umocniłaś tym postem swoją pozycję wśród moich ulubionych blogerów.

  Pozdrawiam!

 • Wiwca

  Polecam tvseriesonline.pl :-) 5,6,9,12,15,16,19,22,26,29!!,31,32,36,38,41,46!!,47,48 <– idealnie w punkt. Dobrze wiedzieć, że takich osobistości jest więcej na tym swiecie,dzięki ;-)

  • Teraz już mam netflixa :D Sporo wspólnego mamy ;)

 • Pod wieloma podpisałabym się rękami i nogami! Ja własnie tworzę swoją listę i masz racje – nie jest łatwo. Swoją zaczęłam kilka dni temu i wciąz coś dopisuje. Kilka Twoich punktów mnie zainspirowało, więc mam nadzieję, że się nie obrazisz jesli coś ‘podkradnę’ ;)